Wczytuję dane...

Jesienne zabawy dla dzieci w ogrodzie - inspiracje

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jesienią to dla dziecka znakomita okazja do obserwowania zmieniającej się przyrody. Spadające z drzew liście zachwycają bogactwem barw, a temperatura powietrza wciąż jeszcze sprzyja aktywnościom w ogrodzie. Jak zapewnić smykowi rozrywkę na zewnątrz? Sprawdź nasze pomysły na jesienne zabawy.

Aktywna jesień - zabawy dla dzieci w ogrodzie

Aby pomóc dzieciom spożytkować nadmiar energii, przygotuj dla nich jesienny tor przeszkód. W ten sposób nie tylko dostarczysz im odpowiedniej dawki ruchu, ale też obudzisz ducha rywalizacji. Aktywne zmagania w jesiennej scenerii to prawdziwa frajda dla smyków w każdym wieku. Aby urozmaicić zabawę, wykorzystaj elementy, które przywodzą na myśl jesień, np. kolorowe liście, kasztany, jarzębinę czy żołędzie. Użyj także skakanek, linek, pachołków i innych dostępnych w Twoim ogrodzie elementów.

W przygotowaniu jesiennego toru przeszkód przydatne mogą okazać się również zabawki ogrodowe. Przykładowo, dostępne w ofercie Mamabrum kopuły wspinaczkowe doskonale sprawdzą się jako przeszkoda, którą maluchy z radością pokonają.

Jesienne zabawy z liśćmi

Znakomitym pomysłem na jesienną aktywność w ogrodzie są także zawody w zbieraniu liści. Taka rozrywka z pewnością dostarczy maluchom mnóstwo emocji. Do przeprowadzenia zabawy potrzebne Ci będą kosze lub worki. Ich ilość powinna odpowiadać liczbie dzieci, biorących udział w grze. Wyznacz czas na zbieranie liści i daj znak do rozpoczęcia dziecięcych zmagań. Zwycięzcą będzie ten, kto uzbiera ich najwięcej.

Do jesiennych zabaw z liśćmi możesz wykorzystać także trampoliny ogrodowe dla dzieci. Wystarczy, że zebrane wcześniej liście umieścisz na macie, a następnie zachęcisz maluchy do skakania. Skoki w otoczeniu wielobarwnych, pachnących jesienią liści z pewnością sprawią dziecku mnóstwo radości.

Co jeszcze? Wśród naszych inspiracji nie mogło zabraknąć labiryntu z liści. Dzieci mogą pokonywać go na czas, w ramach rywalizacji. W przypadku maluszków lepszym pomysłem będzie jednak poruszanie się po wyznaczonej liśćmi ścieżce bez stopera w ręce. To doskonałe ćwiczenie na równowagę i znakomita okazja do wzmocnienia dziecięcej pewności siebie.

Zabawy jesienne dla 3-latków - plac zabaw w ogrodzie

Chcesz, żeby Twoja pociecha chętnie spędzała czas w ogrodzie? Zamień go w jesienny plac zabaw. Wykorzystaj posiadane zabawki ogrodowe. Jeśli Twój 3-latek uwielbia zjeżdżać na znajdującej się w ogrodzie zjeżdżalni, ułóż na końcu ślizgu stertę kolorowych liści. Maluszek z pewnością będzie zachwycony, wjeżdżając prosto w nią.

3-latkowi bez wątpienia spodoba się jesienna zabawa w chowanego w liściach lub poszukiwanie zebranych wcześniej i ukrytych w ogrodzie kasztanów czy żołędzi. Możesz także wraz z dzieckiem podrzucać liście, układać z nich wzory na ziemi lub sortować je, biorąc pod uwagę wielkość, kształt lub kolor.

Pomysły na jesienne prace plastyczne dla dzieci

Po zabawie w ogrodzie, warto przenieść jesień do domu i oddać się wraz z dzieckiem kreatywnym działaniom, inspirowanym zmieniającą się naturą. Jesienne liście można wykorzystać jako stemple. W tym celu należy pokryć kartkę lub kamień farbą i przycisnąć do nich liść, by stworzyć unikatowy, pobudzający wyobraźnię wzór. Z liści możecie także wykonać baner w kolorach jesieni.

Utrwalony w pamięci widok jesiennych drzew warto przenieść na papier. Aby dodatkowo urozmaicić dziecku zabawę, wykorzystajcie farby i patyczki higieniczne. Należy moczyć je w farbach i odciskać na papierze. Efekt bez wątpienia będzie zachwycający.

Zabawki ogrodowe - nasze produkty