Wczytuję dane...

Jak wybrać rowerek biegowy dla swojej pociechy?

Nadszedł już czas na pierwszy rowerek dla Twojego dziecka? W tej roli znakomicie sprawdzi się pozbawiony pedałów rower biegowy. Maluch przemieszcza się na nim, odpychając się nóżkami od podłoża i balansując ciałem. Jak jednak wybrać najlepszy model dla smyka? Jak dobrać rowerek biegowy do wzrostu i potrzeb dziecka? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Jaki rower biegowy kupić?

Właściwie dobrany rowerek biegowy może stać się dla dziecka źródłem radości. Dzięki niemu maluszek może aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, ucząc się przy tym utrzymywania równowagi i rozwijając swoje umiejętności ruchowe. Jazda na biegówce to także doskonały wstęp do opanowania tradycyjnego, wyposażonego w pedały jednośladu. Bez wątpienia więc warto zdecydować się na jej zakup.

Jaki rower biegowy kupić? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Przede wszystkim warto postawić na sprawdzonych producentów. Nie bez znaczenia jest także materiał, z jakiego wykonana została biegówka, jej wymiary, rodzaj kół oraz wyposażenie.

Jak dobrać rowerek dla dziecka? Ciężar

Wybierając rowerek biegowy dla swojej pociechy warto wiedzieć, że nie ma idealnego modelu dla każdego. Wiele bowiem zależy od aktualnych umiejętności motorycznych smyka, jego wieku oraz wzrostu. Choć design biegówki niewątpliwie ma duże znaczenie, nie powinien stanowić głównego kryterium przy wyborze odpowiedniego rowerka. Znacznie bardziej istotne są jego parametry.

Jak dobrać rowerek dla dziecka? Powinien być wygodny, a jednocześnie bezpieczny. W przeciwnym razie może zniechęcić smyka do jazdy lub utrudnić mu jej naukę. Podczas zakupów sprawdź wagę biegówki. Im młodsza jest Twoja pociecha, tym warto wybrać dla niej lżejszy rowerek. Najmniej ważą z reguły aluminiowe modele z piankowymi kołami. Starsze i bardziej sprawne motorycznie dzieci bez trudu jednak opanują cięższy rowerek z pompowanymi kołami i hamulcami.

Jak dobrać rowerek biegowy dla dziecka? Materiał

Materiał, z jakiego wykonana została biegówka wpływa nie tylko na jej wagę, ale też wytrzymałość. Obecnie dużą popularnością cieszą się drewniane rowerki biegowe, które zachwycają naturalnym i nowoczesnym designem. Na rynku można jednak znaleźć także stalowe i aluminiowe modele. Co wybrać? Po raz kolejny wszystko zależy od wieku i aktualnych umiejętności Twojej pociechy. Drewniane biegówki częściej wybierane są przez rodziców małych dzieci. Stalowe natomiast posiadają najcięższą konstrukcję, co czyni je odpowiednimi dla starszaków.

Jaki rower biegowy zatem wybrać? Poza ramą, zwróć uwagę także na rodzaj kół. Pompowane czy piankowe? Wyższy komfort jazdy zapewniają bez wątpienia rowerki z pompowanymi kołami, gwarantując lepszą przyczepność, skuteczniejszą amortyzację wstrząsów i dłuższe użytkowanie. Piankowe koła z kolei czynią biegówkę lżejszą.

Jak dobrać rowerek biegowy do wzrostu?

Rowerki biegowe różnią się od siebie także rozmiarem. Najmniejsze z dostępnych na rynku modeli przeznaczone są dla dzieci o wzroście 80 cm. Większość jednak odpowiada potrzebom smyków, których wysokość mieści się w przedziale 90-110 cm. Na rynku nie brakuje także biegówek stworzonych z myślą o nieco starszych pociechach.

Kiedy wiadomo, że rowerek ma odpowiedni rozmiar dla smyka? Wówczas, gdy maluch może bez trudu odpychać się od podłoża, siedząc jednocześnie na siodełku. Jak dobrać rowerek dla dziecka, by zapewnić mu wysoki komfort jazdy? Zwróć uwagę, czy podczas siedzenia stopy Twojej pociechy znajdują się na podłożu, a jej kolana są lekko ugięte. Aby mieć pewność, że rowerek służyć będzie dziecku nie tylko przez jeden sezon, wybierz model z regulowaną wysokością siedziska. Dzięki temu zyskasz możliwość dostosowania jego położenia do zmieniających się potrzeb malucha.

Rowerki biegowe - ranking popularnych modeli

Jakie modele cieszą się obecnie największą popularnością? Drewniany rowerek biegowy HyperMotion PERCY stanowi znakomity wybór dla dzieci już od 18. miesiąca życia, których wzrost wynosi 85-100 cm. Z kolei wyróżniający się nowoczesnym designem i wyposażony w łożyskowane, pompowane koła HyperMotion JAMES znakomicie sprawdzi się po ukończeniu 3. roku życia. Jeśli szukasz modelu z lekką, aluminiową ramą, Twoje oczekiwania spełni HyperMotion Covaggio z siodełkiem o regulowanej wysokości.

Czy wiesz już, jaki rower biegowy wybrać dla swojej pociechy? Poza wymienionymi parametrami, warto przyjrzeć się bliżej także hamulcom i wyposażeniu. Nie bez znaczenia jest również obecność wygodnych, ergonomicznych rączek i wyprofilowanego siodełka.

Rowerki biegowe w naszej ofercie