Wczytuję dane...

Jak wyczyścić kojec dla dziecka? Poznaj sprawdzone sposoby

Kojec dla dziecka to bezpieczne i wygodne miejsce do zabawy, a często także wypoczynku. Pozwala smykom na ćwiczenie samodzielności, a rodzicom na chwilę wytchnienia podczas sprawowania opieki nad maluszkiem. Warto jednak pamiętać o regularnym dbaniu o jego czystość. Jak usuwać zabrudzenia z kojca? Poznaj nasze metody.

Czyszczenie kojca dla dzieci - zachowaj regularność

Nawet jeśli kojec na pierwszy rzut oka wydaje się być czysty, nie należy rezygnować z jego pielęgnacji. Małe dzieci bowiem często wkładają swoje rączki, a także inne przedmioty do buzi, co czyni je szczególnie narażonymi na chorobotwórcze bakterie. Regularne czyszczenie kojca dla dzieci sprzyja ich zdrowiu i bezpieczeństwu.

Często wystarczy kilka chwil, by pozbyć się kurzu. W przypadku uporczywych plam trzeba jednak sięgnąć po niestandardowe środki. Jakie? Decydując się na zastosowanie gotowego preparatu upewnij się wcześniej, czy nie jest on toksyczny dla dzieci. Warto także wypróbować domowe sposoby, np. pastę z sody oczyszczonej.

Kojce dla dzieci z drewna - jak wyczyścić?

Jeśli posiadasz drewniany kojec, jego czyszczenie nie powinno sprawić Ci żadnego problemu. Zacznij od przetarcia drewnianych elementów wilgotną szmatką. Aby zyskać pewność, że usuniesz gromadzące się bakterie zastosuj łagodny detergent, oparty na naturalnych składnikach. Możesz też wykonać płyn czyszczący samodzielnie, wykorzystując ocet oraz sok z cytryny.

Czyszczenie kojca dla dzieci wykonanego z drewna wygląda niemal tak samo, jak w przypadku plastikowych modeli. Po jego przetarciu, możesz pozostawić kojec do wyschnięcia lub osuszyć go suchą ściereczką. Postaw na dokładność. Oczyść wszystkie elementy, także trudnodostępne zakamarki, które szybko mogą stać się siedliskiem kurzu. Od czego zależy częstotliwość czyszczenia? Przede wszystkim od intensywności użytkowania. Im więcej maluch przebywa w kojcu, tym częściej należy usuwać z niego kurz i wszelkie zabrudzenia.

Jak wyczyścić kojec dla dziecka? Modele z materiału

Kojec Twojego dziecka został wykonany z miękkiego materiału? Sprawdź, czy osłony można ściągnąć, by wyprać je w pralce. To najłatwiejszy sposób przywracania im czystości. Jeśli jednak nie jest to możliwe, pomocna może okazać się myjka parowa. Generowana pod ciśnieniem, gorąca para skutecznie usuwa plamy i zabija bakterie. Jeśli jesteś w jej posiadaniu, z pewnością ułatwi Ci to dbanie o czystość dziecięcego kojca.

Materiałowe kojce dla dzieci często wyposażone są w specjalną siatkę, która pozwala smykom śledzić otoczenie, a jednocześnie zabezpiecza je przed wypadnięciem i zapewnia bezpieczeństwo. Jak ją czyścić? Należy pocierać ją wilgotną szmatką. Warto zastosować dodatek łagodnego detergentu. Na uporczywe plamy z kolei pomoże roztwór octu z wodą. Warto pozostawić go na siatce przez kilka minut, a następnie dokładnie spłukać. To powinno wystarczyć, by wyeliminować trudne do usunięcia zabrudzenia.

Czyszczenie kojca dla dziecka - domowe sposoby

Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się brudu z kojca? Możesz to zrobić domowymi sposobami. Trudne do usunięcia plamy usuniesz mieszanką mleka z mąką lub soku z cytryny z solą. Pasta do zębów z kolei pomoże Ci wyczyścić ślady po pisakach lub długopisie.

Zanim przystąpisz do czyszczenia użyj odkurzacza, by usunąć kurz lub sierść domowych pupili. Odkurzaj nie tylko na zewnątrz, ale też wewnątrz kojca. Regularnie sprawdzaj jego czystość i stan. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoje dziecko spędza czas w bezpiecznym, pozbawionym brudu i zanieczyszczeń otoczeniu.

Kojce dla dzieci w naszej ofercie