Wczytuję dane...

Najlepsza mata dla dziecka, czyli jaka?

Masz w planach zakup maty dla swojej pociechy? Bogactwo dostępnych na rynku modeli może Cię przytłoczyć. Jak wybrać najlepszą matę, która zapewni dziecku komfort i będzie pełnić swoją funkcję przez długi czas? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które z pewnością ułatwią Ci zadanie.

Maty edukacyjne - jaką wybrać?

Maty edukacyjne cieszą się obecnie ogromną popularnością wśród świeżo upieczonych rodziców i ich pociech. Można je wykorzystać jako bezpieczne miejsce do zabawy dla niemowlęcia, a także wsparcie dla dziecięcego rozwoju, zarówno poznawczego, jak i ruchowego. Zwykle bowiem maty edukacyjne wyróżnia pełen kolorów, nowoczesny design. To źródło licznych bodźców dla dziecka, nie tylko wzrokowych, ale często też słuchowych i dotyku.

Jaka mata dla dziecka będzie najlepsza? Taka, która została stworzona z bezpiecznych dla najmłodszych materiałów i łączy w sobie atrakcyjny design wraz z funkcjonalnością i wysoką jakością wykonania.

Jaka mata dla dziecka w wieku niemowlęcym?

Choć na rynku można znaleźć maty dedykowane maluchom już od pierwszych dni ich życia, to kilkumiesięczne dzieci spędzają na nich czas najchętniej. Zaintrygowane licznymi możliwościami interakcji oraz żywymi kolorami, przyglądają się ciekawie elementom maty, które stymulują ich układ nerwowy, wspomagając w ten sposób rozwój.

Najlepsza mata dla dziecka w wieku niemowlęcym będzie stanowić niezawodną izolację od podłoża, skutecznie chroniąc maluszka przed zmarznięciem. Duże znaczenie ma rodzaj materiału, jaki został użyty do jej wykonania. Mata powinna chronić dziecko przed urazami podczas pierwszych prób przekręcania się na plecy i brzuch, siadania lub raczkowania. Nie bez znaczenia jest także rozmiar. Im większa mata, tym dłużej będzie służyć smykowi. Na rynku znajdziesz modele odpowiednie nawet dla dzieci w wieku 2 lat.

Najlepsza mata dla dziecka - wsparcie dla jego rozwoju

Jeśli chcesz, by mata była dla dziecka nie tylko miejscem zabawy i wypoczynku, ale też by stymulowała jego rozwój, wybierz model o przyciągającym uwagę designie, zawierający szeleszczące elementy. Bogactwo kolorów, kształtów i faktur pobudza dziecięce zmysły i wzbudza zainteresowanie. Jeśli chcesz zmobilizować swoje dziecko do wysiłku, wybierz model z pałąkiem i zawieszonymi na nim gadżetami. Maluch będzie próbował ich dosięgnąć, wzmacniając tym samym swoje mięśnie.

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz zróżnicowane pod względem wielkości, designu i funkcjonalności maty edukacyjne. Jaką wybrać? Dobrym pomysłem jest zakup modelu w kontrastowych kolorach, z wyposażeniem, które umożliwi maluszkom odkrywanie świata. Jeśli chcesz wesprzeć przede wszystkim rozwój ruchowy swojej pociechy, zdecyduj się na matę piankową. To idealne podłoże do ćwiczenia przekręcania się, czy podnoszenia na rączkach. Jej atutem jest także łatwość w utrzymaniu czystości.

Mata edukacyjna - ranking dostępnych w naszym sklepie modeli

W ofercie Mamabrum znajdziesz szeroki wybór mat edukacyjnych, które spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa i doskonale wpiszą się w potrzeby ciekawych świata niemowląt. Dzięki atrakcyjnemu designowi, sprawdzą się także jako ozdoba dziecięcego pokoju. Oto kilka naszych propozycji:

Jeśli zależy Ci na łatwym przechowywaniu, zdecyduj się na składany model, który będzie znakomicie pełnić swoją rolę także poza domem, np. podczas wakacyjnych wyjazdów. Dwustronne maty z kolei będą atrakcyjne dla dzieci przez dłuższy czas niż jednostronne.