Wczytuję dane...

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

Hulajnoga stanowi spełnienie marzeń niejednego smyka. To dla dzieci atrakcyjny sposób na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie gwarancja fantastycznej zabawy! Planujesz zakup hulajnogi dla swojej pociechy? Przyjrzyj się bliżej dostępnym na rynku modelom, by dokonać najlepszego wyboru.

Jaką hulajnogę wybrać?

Jazda na hulajnodze nie tylko sprawia dzieciom mnóstwo frajdy, ale też wspomaga ich rozwój motoryczny. W jej trakcie maluchy ćwiczą równowagę i koordynację ruchów. Wysiłek fizyczny sprzyja również wzmacnianiu ich mięśni i utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała. Z tych względów wielu rodziców decyduje się na jej zakup, stając przed dylematem, jaką hulajnogę wybrać.

Odpowiedź na to pytanie zależy od wieku dziecka, jego potrzeb i aktualnych umiejętności motorycznych. Aby podjąć właściwą decyzję, weź pod lupę parametry upatrzonego modelu, a nie tylko jego design. Duże znaczenie ma również jakość hulajnogi, która przekłada się na komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Jaka hulajnoga dla malucha?

Choć większość rodziców myśli o zakupie hulajnogi wówczas, gdy ich dzieci wkraczają w wiek przedszkolny, nic nie stoi na przeszkodzie, by sprezentować ją maluszkowi wcześniej. Na rynku można znaleźć modele, które zostały dostosowane do potrzeb już rocznych dzieci. To z reguły wielofunkcyjne hulajnogi, wzbogacone o pchacz i wygodne siedzisko. Smyk może na nim siedzieć, odpychając się jednocześnie nóżkami od podłoża. To znakomity wstęp do nauki jazdy wówczas, gdy jego umiejętności motoryczne rozwiną się.

Jaką hulajnogę kupić dziecku, które całkiem niedawno opanowało umiejętność samodzielnego chodzenia? Zadbaj o to, by była dostosowana do wzrostu Twojej pociechy. Wybierz model z drążkiem dla rodziców. Pchacz umożliwi im sprawowanie dyskretnej kontroli nad kierunkiem i tempem jazdy, zwiększając poziom bezpieczeństwa dziecka w trakcie aktywności. Pozwoli też napędzać pojazd, gdy maluch poczuje zmęczenie.

Jaką hulajnogę kupić dla dziecka w wieku powyżej 2 lat?

Gdy maluch skończy 2 lata, jego sprawność ruchowa znacząco wzrasta. W tym wieku siedzisko prawdopodobnie nie będzie już smykowi potrzebne. Ze względu na obecne wciąż problemy z równowagą, warto jednak postawić na stabilną, wyposażoną w 3 koła hulajnogę, która znakomicie przygotuje maluszka do jazdy na tradycyjnym, 2-kołowym modelu.

Na rynku można znaleźć 3-kołowe hulajnogi w dwóch wydaniach: dwoma kołami z przodu i jednym z tyłu lub z jednym kołem z przodu i dwoma z tyłu. Jaką wybrać hulajnogę dla dziecka? W przypadku modeli z dwoma kołami z przodu i jednym z tyłu ryzyko bolesnych otarć stóp o tylne kółka zostaje zminimalizowane. Dzięki temu ruch odpychania staje się dla smyka nie tylko łatwiejszy, ale też bezpieczniejszy. Aby uprościć maluchowi sterowanie pojazdem, wybierz hulajnogę balansową. Wówczas zmiana kierunku jazdy nie wymaga ruchu kierownicą lecz pochylenia się we właściwą stronę. To duże ułatwienie, a jednocześnie trening równowagi dla 2-latków.

Jaką wybrać hulajnogę dla dziecka w wieku przedszkolnym?

W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym dobrym pomysłem jest zakup dwukołowej hulajnogi, która umożliwi im rozwijanie nieco większych prędkości w porównaniu z trójkołową i manewrowanie poprzez skręcanie kierownicą. Smyki w tym wieku z reguły radzą sobie już z utrzymaniem równowagi podczas jazdy. Stabilność pojazdu wciąż jeszcze odgrywa jednak dużą rolę.

Jaka hulajnoga dla dziecka w wieku 3-5 lat? Wybierz taki model, który zapewni maluchowi bezpieczne warunki do jazdy. Zwróć uwagę na obecność takich rozwiązań, jak antypoślizgowy podest czy gwarantujące doskonałą przyczepność rączki. Liczy się również rodzaj kół i łożysk, od których zależy płynność i stabilność jazdy. Aby ją dziecku urozmaicić, postaw na hulajnogę ze świecącymi kółkami LED. Taki prezent z pewnością ucieszy Twoją pociechę. Jeśli chcesz zyskać pewność, że wybrana hulajnoga będzie służyć dziecku przez długi czas, wybierz taki model, który rośnie wraz z dzieckiem. Możliwość regulacji wysokości kierownicy pozwoli dostosować ją do aktualnego wzrostu smyka.

Hulajnogi dla dzieci