Wczytuję dane...

Koń na biegunach - kiedy warto kupić go dziecku?

Konik na biegunach to ponadczasowa zabawka, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Jest odporna na zmieniające się trendy i od pokoleń stanowi spełnienie dziecięcych marzeń. Wygląda na to, że jeszcze długo nic się w tym względzie nie zmieni i koń na biegunach pozostanie w czołówce ulubionych prezentów maluszków na całym świecie. Kiedy warto pomyśleć o jego zakupie?

Konik na biegunach - od kiedy?

Chcesz sprawić swojemu dziecku niespodziankę w postaci bujanego konika? To fantastyczny pomysł na prezent! Nie tylko sprawi maluszkowi mnóstwo radości, ale też wspomoże jego rozwój. Bujanie bowiem stymuluje błędnik, poprawiając tym samym zmysł równowagi. Stanowi również skuteczny sposób na usprawnienie koordynacji ruchowej i wzmocnienie mięśni. Smyk uczy się balansowania ciałem oraz utrzymywania prawidłowej postawy.

Koń na biegunach to zabawka, która jest odpowiednia zarówno dla maluszków, jak i dla nieco starszych pociech. Stanowi zachętę do aktywności fizycznej, a jednocześnie pobudza dziecięcą wyobraźnię. Dodatkowo, bujanie wspiera integrację sensoryczną smyka, wspomagając jego rozwój.

Konik na biegunach - od ilu lat?

Zastanawiasz się, czy nie jest za wcześnie na zakup bujanej zabawki? Z pewnością nie, pod warunkiem, że maluch potrafi już samodzielnie siedzieć. W sklepach można znaleźć szeroki wybór koników na biegunach, od tych dedykowanych najmłodszym, aż po modele dla kilkulatków. Jeśli koń ma być prezentem dla maluszka, warto zdecydować się na zabawkę w mniejszym rozmiarze. Przed zakupem sprawdź, czy bujany konik będzie bezpieczny dla smyków w kategorii wiekowej Twojego dziecka. Informacja o tym, dla kogo przeznaczona jest zabawka umieszczana jest zwykle przez producenta na jej opakowaniu.

Koń na biegunach dla maluszka powinien posiadać oparcie oraz barierkę, która zabezpieczy dziecko przed wypadnięciem. Aby poprawić komfort smyka podczas zabawy i zapewnić mu wygodną pozycję, wybierz model z materiałową wkładką lub miękkim, pluszowym siedziskiem. Pamiętaj, że dziecko w tym wieku może mieć jeszcze problem z samodzielnym trzymaniem uchwytów oraz bujaniem się. W związku z tym niezbędna będzie pomoc osoby dorosłej.

Konik na biegunach - od jakiego wieku?

Większość dostępnych na rynku modeli dedykowana jest dzieciom powyżej 18. miesiąca życia. Wówczas zmysł równowagi maluszków ulega poprawie, podobnie jak koordynacja ruchowa. To oznacza, że samodzielne bujanie staje się możliwe. Dziecko jednak wciąż może mieć problemy z wchodzeniem na konika i schodzeniem z zabawki bez pomocy rodzica. Tę umiejętność opanowuje zwykle po ukończeniu 2. roku życia.

Biorąc pod uwagę fakt, że dzieci szybko rosną, wielu rodziców decyduje się na zakup konika na biegunach „na wyrost”. Nie jest to jednak dobry pomysł. Większy model może bowiem okazać się niebezpieczny dla maluszka. Często także zniechęca go do zabawy, będąc dla niego zbyt dużym wyzwaniem lub źródłem strachu. Odpowiednie dopasowanie konika do wieku i wzrostu smyka ma więc kluczowe znaczenie przy jego zakupie.

Drewniany koń na biegunach - od jakiego wieku?

Obok pluszowych, miękkich koni na biegunach na rynku można znaleźć także minimalistyczne, drewniane modele, wyróżniające się wyjątkową trwałością i naturalnym designem. Stylowe, drewniane konie na biegunach możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym w szerokim wyborze atrakcyjnych dla dzieci wzorów. Do ich zalet należy solidność i uniwersalny charakter. Znakomicie wpisują się bowiem niemal w każdy wystrój.

Drewniane koniki na biegunach z wytrzymałymi barierkami ochronnymi będą odpowiednie już dla dzieci powyżej 1. roku życia. Gdy maluch podrośnie, barierki można zdemontować. Dzięki temu zabawka może służyć maluszkowi przez długi czas, dostosowując się do jego zmieniających się potrzeb.

Koń na biegunach dla malucha - na co zwrócić uwagę?

Jeśli szukasz zabawki dla roczniaka, zwróć uwagę nie tylko na obecność oparcia i barierek. Konik dla maluszków powinien mieć także zaokrąglone narożniki oraz stabilną konstrukcję. Duże znaczenie ma również obecność biegunów z ogranicznikami pochyłu oraz solidnych podpórek pod stopy. Niezależnie od tego, czy zabawka ma służyć maluchowi czy starszakowi, kupuj od renomowanych, godnych zaufania producentów, oferujących certyfikowane koniki na biegunach.

I jeszcze jedno. Koń na biegunach nie musi być… koniem. Możesz wybrać ulubione zwierzątko swojej pociechy, np. bujanego króliczka, owcę czy słonia. Atrakcyjny design z pewnością sprawi, że dziecko będzie korzystać z zabawki jeszcze chętniej.

Konie na biegunach