Wczytuję dane...

Jakie zabawki na podwórko dla dzieci warto kupić?

Wraz z nadejściem ciepłych dni, dzieci coraz więcej czasu spędzają na świeżym powietrzu. Aby urozmaicić im zabawę w ogrodzie warto zadbać o to, by stworzyć przy domu bezpieczną i atrakcyjną dla maluchów przestrzeń. Jakie zabawki na podwórko dla dzieci będą najlepszym wyborem? Sięgnij po nasze inspiracje i przygotuj dla swojej pociechy kilka niespodzianek.

Zabawki na podwórko dla chłopca i dziewczynki

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu sprzyja nie tylko doskonałej zabawie, ale też zdrowiu i rozwojowi Twojej pociechy. Podczas spacerów dziecko ma okazję do odkrywania otoczenia, a zabawa na pobliskim placu zabaw sprzyja rozwojowi jego umiejętności ruchowych. Co zrobić, by czas spędzony poza domem był dla malucha jeszcze bardziej wyjątkowy? Odpowiedzią są zabawki na podwórko dla dzieci, które z reguły wyróżnia wyższa wytrzymałość niż te przeznaczone do zabawy w domu.

W ofertach sklepów z zabawkami znajdziesz mnóstwo wyjątkowych propozycji, przyciągających uwagę atrakcyjnymi kolorami i kształtami. Jak wybrać spośród nich najbardziej odpowiednie zabawki dla swojej pociechy? Pamiętaj, że liczy się nie tylko design, ale przede wszystkim jakość wykonania. Sprawdź,czy dany produkt spełnia obowiązujące w UE normy. Przed zakupem upewnij się, że zabawka jest odpowiednia dla dzieci w określonym przedziale wiekowym. W ten sposób dbasz o bezpieczeństwo swojej pociechy.

Zabawki na podwórko dla dzieci - piaskownica

Zabawy w piasku są niezwykle popularne wśród kilkulatków, zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Jeśli wyposażysz swoją pociechę w łopatkę, grabki, wiaderko i kolorowe foremki, z pewnością zapewnisz jej wiele godzin fantastycznej rozrywki. Piaskownica zamieni się wówczas w ogród księżniczki, dno oceanu, bazę wojskową lub plac budowy.

Przeznaczone do piaskownicy zabawki dla dzieci na powietrzu doskonale sprawdzają się także podczas wakacyjnych wyjazdów i urozmaicają czas, spędzony na plaży. To inwestycja w rozwój dziecka, które podczas zabawy w piasku rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczy precyzję ruchów oraz swoją cierpliwość.

Zabawki dla dzieci na dwór - spacery

Podczas spacerów z dzieckiem sporo frajdy z pewnością sprawią mu zabawki jeżdżące, takie jak pchacze, jeździki, hulajnogi czy rowerki biegowe. Przy ich wykorzystaniu maluch będzie mógł bezpiecznie spożytkować swoją energię. Dodatkowo, zabawki jeżdżące wzmocnią jego mięśnie i wspomogą rozwój motoryczny. Doskonałym wyborem dla najmłodszych smyków będą trójkołowe rowerki, wyposażone w drążek do pchania oraz obrotowe siedzisko. To propozycja już dla dziecka powyżej 1. roku życia. Gdy maluch zmęczy się pedałowaniem, rodzic może pchać pojazd, umożliwiając dziecku tym samym odpoczynek.

A co dla starszych pociech? Wiele frajdy sprawi im bez wątpienia jazda na hulajnogach z kołami LED lub na wyposażonym w pedały gokarcie. To znakomity sposób dla dzieci na zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu. Dzięki hulajnogom, rowerkom, jeździkom i pchaczom, maluch sprawnie i z przyjemnością pokonuje kolejne kilometry, doskonale się przy tym bawiąc.

Gry i zabawy dla dzieci na powietrzu

Zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w ogrodzie, by stał się bardziej atrakcyjny dla dzieci? W sezonie letnim warto pomyśleć o ślizgawkach wodnych, niewielkich basenach, matach wodnych lub namiotach, które doskonale sprawdzą się jako centrum dziecięcych zabaw. Miłośnikom rodzinnych gier z kolei z pewnością przypadną do gustu liczne akcesoria, urozmaicające czas spędzony poza domem. Należą do nich m.in. bramki do gry w piłkę nożną, kosze do koszykówki lub skoczki, idealne do urządzenia rodzinnych zawodów.

Inne zabawki dla dzieci na powietrzu to:

  • trampoliny do skakania
  • zjeżdżalnie
  • baseny z piłkami
  • domki do ogrodu
  • zestawy do wodnego bejsbola
  • hula hop
  • skakanki
  • zestawy do badmintona

To tylko niektóre z naszych propozycji. Doskonałym pomysłem jest także stworzenie w ogrodzie toru przeszkód dla dzieci, przy wykorzystaniu znajdujących się w domu akcesoriów. Dzieci są niezwykle kreatywne, a czas spędzony na świeżym powietrzu można im uatrakcyjnić na mnóstwo sposobów.