Wczytuję dane...

Jakie zabawki dla 1,5-rocznego dziecka sprawią mu najwięcej radości?

Półtoraroczny maluch chętnie odkrywa świat, a postępujący rozwój ruchowy otwiera przed nim wiele nowych możliwości zabawy. Jaki prezent w tym okresie wzbudzi największe zainteresowanie smyka i zapewni mu wiele godzin fantastycznej rozrywki? Postaw na zabawki, które nie tylko sprawią mu radość, ale też wspomogą rozwój motoryczny i poznawczy. Poniżej znajdziesz garść inspiracji.

Zabawki dla półtorarocznego dziecka - połącz rozrywkę z nauką


Zastanawiasz się, co kupić swojemu maluszkowi, by zapewnić mu mądrą rozrywkę? Szeroki wybór rynkowych propozycji nierzadko przyprawia o zawrót głowy. Jak wybrać z bogatej oferty sklepów najlepsze zabawki dla 18-miesięcznego dziecka? Zadbaj o to, by były dostosowane do aktualnych potrzeb rozwojowych smyka oraz jego możliwości poznawczych.
W tym wieku maluszki uczą się głównie poprzez zabawę. Warto wykorzystać ten fakt, by wspomóc ich rozwój. Doskonałym wyborem będą kreatywne zabawki o edukacyjnym charakterze, pozwalające na ćwiczenie precyzji ruchów, pewności chwytu, koordynacji wzrokowo-ruchowej czy siły mięśni.

Jakie zabawki dla półtorarocznego dziecka wybrać? Co wziąć pod uwagę przy zakupie?


Zanim jednak podejmiesz decyzję o zakupie, upewnij się, że upatrzona zabawka została wykonana z wysokiej jakości materiałów i jest w pełni bezpieczna dla maluszka. Sprawdź, czy spełnia obowiązujące w UE normy. Postaw na odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu czystości zabawki, pozbawione ostrych krawędzi. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym.
Drewniane zabawki edukacyjne dla półtorarocznego dziecka łączą w sobie wyjątkową trwałość i przyciągający uwagę design. Możesz mieć pewność, że zachowają estetyczny wygląd przez długi czas. Ich łagodne kolory bez wątpienia przypadną do gustu maluszkowi i nie będą nadmiernie stymulować jego zmysłów. Prosta budowa i solidne wykonanie czynią je idealnym wyborem dla smyków w wieku 18 miesięcy. Drewniane zabawki rozwijają zdolności manualne dzieci i pomagają im doskonalić pamięć, ćwiczyć koncentrację oraz wytrwałość. Doskonale sprawdzają się jako pobudzające wyobraźnię prezenty dla maluszków.

Zabawki edukacyjne dla półtorarocznego dziecka - jakie?


Czas na nasze inspiracje. Oto kilka pomysłów na odpowiednie dla 18-miesięcznych smyków zabawki, które sprawią im radość, a dodatkowo wspomogą rozwój:

  • klocki z dużymi elementami
  • drewniane zjeżdżalnie dla dzieci
  • kolorowe piramidy do układania
  • drewniane bujaki, wspomagające rozwój motoryczny smyka
  • interaktywne stoliki
  • pchacze na kiju
  • koniki na biegunach
  • wbijaki
  • jeździki
  • wózki dla lalek


Wybierając zabawki dla swojej pociechy weź pod uwagę nie tylko jej aktualne potrzeby rozwojowe, ale też zainteresowania. Jeśli malucha ekscytuje widok samochodów. jeździk- autko z pewnością je ucieszy. Jeśli z kolei chętnie sięga po lalki, lekki i łatwy w prowadzeniu wózek urozmaici mu zabawę, a dodatkowo wspomoże rozwój ruchowy. Pamiętaj, że funkcjonalność jest równie istotna, co design. Zawsze zwracaj też uwagę na oznaczenie, dotyczące przeznaczenia wiekowego. Nie kupuj swojemu dziecku zabawek, które dedykowane są starszym smykom. W ten sposób możesz zniechęcić je do zabawy, a trudności i niepowodzenia w jej trakcie mogą zachwiać dziecięcą wiarą w siebie.